تفاوت قیمت سنگ تراورتن با سایر سنگ‌های ساختمانی

تفاوت قیمت سنگ تراورتن با سایر سنگ‌های ساختمانی

تفاوت قیمت سنگ تراورتن با سایر سنگ‌های ساختمانی

  • تاریخ

در این محتوا قصد داریم به بررسی پارامترها و تفاوت های بین قیمت انواع سنگ های تراورتن با سایر سنگ های ساختمانی داشته باشیم و در شروع نیز شما را ابتدا با چندین برند مطرح تراورتن آشنا و سپس به سراغ معرفی مختصر از سایر سنگ های ساختمانی خواهیم پرداخت.سنگ تراورتن را می توان از نظر حجم تقاضا برای خرید جز کاربردی ترین سنگ های ساختمانی در ایران به شمار آورد و عمده مصرف آن نیز در نمای بیرون ساختمان است اما وجود دارد برندهایی که قابلیت استفاده در نمای داخلی ساختمان را نیز دارند.تراورتن تنوع رنگ قابل قبولی دارد که در این بین می توان به رنگ های کرم،سفید،سیلور ،قرمز و ... اشاره کرد. البته شایان ذکر است که برای هر زمینه رنگی برندهای مطرحی در بازار وجود دارد که در این بین برای رنگ کرم نی توان به حاجی اباد،دره بخاری و اتشکوه و برای سفید نیز می توان به عباس آباد اشاره کرد.

شاید سوالی که برای اکثریت کاربران وجود دارد مربوط به قیمت سنگ ساختمانی است.وقتی خریدار از ما می پرسد که سنگ برای ساختمان چه قیمت است و ما نیز در جواب از او نوع سنگ درخواتسی را می پرسیمم،او با تعجب می گوید که مگر فرق دارد؟بلی ،تفاوت دارد.شاید از نظر پارامترهای در نظر گرفته شده قیمت سنگ های ساختمانی با یکدیگر مشترک باشند که در این بین می توان به ابعاد،ضخامت،رنگ و سورت بندی اشاره کرد.

عامل تاثیر گذاری که تا حدودی تفاوت قیمتی بین سنگ تراورتن و سایر سنگ های ساختمانی به وجود می آورد،استفاده مواد شیمیایی رزین در فرآوری این نوع سنگ است که تا حدودی بر قیمت تمام شده تاثیر مستقیم دارد.هر آنچه کیفیت مواد به کار رفته بهتر،به نسبت کیفیت فرآوری سنگ تراورتن نیز بهتر خواهد شد و به موازات آن نیز قیمت بالاتر خواهد رفت.

مطالعه بیشتر:سنگبری نپال در شهرک صنعتی رضوانشهر به صورت تخصصی به تولید تراورتن دره بخاری پرداخته و شما می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر از قیمت تراورتن دره بخاری در اصفهان،با کارشناسان ما در تماس باشید.

همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم سنگ های ساختمانی از تنوع مرمریت،چینی ،لایمستون،گرانیت و ... برخوردار بوده و پارامترهای نام برده شده بر روی قیمت تمام شده ان مشترک است. شاید سوالات زیر به ترتیب برای شما پیش آیید که عبارت اند از:

تفاوت قیمت تراورتن با مرمریت

سنگ های مرمریت عمدتا برای نمای داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند و آن ها نیز مشابه تراورتن از تنوع رنگ قابل قبولی برخوردار هستند و اگر بخواهیم به تنها تفاوت کلیدی آن ها در بحث قیمت گذاری بپردازیم،می توان به استفاده و عدم استفاده از رزین در فرآوری انها اشاره کرد که تا حدودی بر قیمت پایانی تاثیر گذار است.اما پارامترهایی مانند سورت بندی ،رنگ ،ضخامت و کیفیت فرآوری در آنها مشترک است.

اشتراک گذاری این مطلب:

فرم ارسال نظر

دسته بندی اخبار و مقالات