چگونه سنگ ساختمانی با قیمت مناسب تهیه کنیم

چگونه سنگ ساختمانی با قیمت مناسب تهیه کنیم

چگونه سنگ ساختمانی با قیمت مناسب تهیه کنیم

  • تاریخ

سنگ های ساختمانی قسمتی از مصالح خانه و سازه ها هستند که قسمت عمده ای از هزینه های ساختمان سازی را به خود تخصیص می دهند و خرید سنگ ساختمانی ارزان و خوب می تواند کمک خوبی به کم کردن هزینه های ساختمان به سازندگان آن کند. برای کم کردن و مدیریت هزینه خرید سنگ باید اول بدانیم از سنگ مورد نظرمان چه انتظاراتی را داریم و چه کاربردی در ساختمان خواهد داشت و ما چه انتظاری از سنگ نصب شده داریم به این دلیل هرچقدر که مزایای سنگ ها بیشتر باشد، به طبع، قیمت آن ها بیشتر می شود.
برای کم کردن هزینه های خرید سنگ برای ساختمان اول باید انتظاراتمان را از سنگ مشخص کنیم، پس با پاسخ دادن به سوالات زیر سطح توقعات و انتظارات ما، تعیین می گردد و با کمک آن ها می توانیم سنگ ارزان قیمت مناسب را تهیه نماییم. 
•    سنگ مورد نظر ما قرار است در فضای داخلی یا خارجی منزل مورد استفاده قرار گیرد؟
•    سنگ در برابر آفتاب قرار دارد یا نه؟
•    سنگ در معرض رطوبت قرار دارد یا نه؟
•    سنگ در معرض رفت و آمد و تردد زیاد قرار دارد؟
•    سنگ در معرض مواد اسیدی، شوینده یا مواد آلاینده قرار دارد یا نه؟
•    سنگ در مکانی نصب می شود که امکان سرخوردگی وجود دارد؟
پاسخ به هرکدام از سوالات بالا انتظارات ما را از سنگ مورد نظرمان مشخص می کند. هر مقدار که انتظارات ما بیشتر باشد، به طبع قیمت آن سنگ نیز بالاتر خواهد بود و برعکس هرمقدار که انتظارات ما از سنگی که لازم داریم کمتر باشد هزینه ی آن نیز کمتر خواهد بود. اگر سنگ ما قرار است که در معرض نور خورشید یا که سرما و گرما قرار گیرد، بهتر است از سنگی استفاده کنیم که در برابر تغییرات دما و اشعه خورشید مقاوم باشد. چنانچه سنگ ما در ساختمان های مسکونی مورد استفاده قرار می گیرد، ضرورتی برای بالا بودن سطح مقاومت فشاری آن به دلیل رفت و آمد کم وجود ندارد. برای نمای بیرون ساختمان سنگ های ساختمانی متعددی قابلیت استفاده را دارا می باشند که در این بین می توان به انواع سنگ های تراورتن اشاره کرد و در این بین می توان به تراورتن شکلاتی اشاره داشت. شما می توانید جهت دریافت قیمت تراورتن شکلاتی در اصفهان با ما در تماس باشید.
سنگ مورد استفاده ما باید با سبک طراحی ساختمان و نورپردازی و محیط آن سازگاری داشته باشد. سنگ انتخابی باید هزینه اش با مقدار بودجه ای که برای سنگ ساختمان خود درنظر گرفته اید مطابقت داشته باشد که این مورد به لطف وجود انواع سنگ های طبیعی بسیار آسان است. سنگ های طبیعی طی میلیون ها به دست طبیعت در رنگ و طرح های مختلفی شکل می گیرند، برای همین باید به این نکته توجه کرد که سنگ طبیعی مانند مصالح ساختمانی، ساخته ی دست انسان ها یکدست نمی باشند.
 

اشتراک گذاری این مطلب:

فرم ارسال نظر

دسته بندی اخبار و مقالات