چرا از سنگ ساختمانی در نمای ساختمان استفاده کنیم

چرا از سنگ ساختمانی در نمای ساختمان استفاده کنیم

چرا از سنگ ساختمانی در نمای ساختمان استفاده کنیم

  • تاریخ

سنگ‌های نما چه در داخل ساختمان و چه در بیرون ساختمان باید دارای مقاومت خوبی نسبت به دیگر سنگ‌ها داشته باشند. این نوع سنگ‌ها دارای ویژگی‌های خاصی می‌باشند از جمله بدون ترک، شیار، شکستگی و رگه‌های سست، پوسیدگی، خلل و فرج هستند. از مزیت‌های سنگ‌های نما می‌توان به جذب آب بسیار پایین اشاره نمود و تحمل آن‌ها در برابر محیط‌های طبیعی، شیمیایی، و سایش بسیار بالا بوده است.
سنگ هایی که برای نما استفاده می‌شوند باید دارای مقاومت زیادی در مقابل گرما، سرما، رطوبت و اشعه UV نور خورشید داشته باشند. از بهترین نوع سنگ برای نمای خارجی  سنگ تراورتن، سنگ گرانیت یا سنداستون می‌باشد که بهترین سنگ برای نمای خارجی سنگ تراورتن بوده زیرا مقاوم و ارزان نسبت به دیگر سنگ‌های ساختمانی مانند سنگ گرانیت می‌باشد. سنگ تراورتن دارای تخلل بوده که در معرض سیمان قرار بگیرد خیلی سریع‌تر واکنش می‌دهند یعنی رابطه آن‌ها بسیار خوب بوده و خیلی محکم به دیوار می‌چسبند و ماندگاری آن بسیار خوب می‌باشد.
بهترین  انتخاب برای نمای داخلی ساختمان سنگ‌های با مقاومت با ظاهری زیبا می‌باشند و به علت عدم تماس با ناملایمات جوی سنگ‌هایی مانند مرمریت، گرانیت، چینی و... انتخاب مناسبی برای نمای داخلی است. عده ای از مردم به دلیل رنگ و رگه‌های خاص سنگ تراورتن و سنداستون تمایل دارند که از این سنگ  ساختمانی در داخل منازل خود استفاده نمایند. جلوه‌های زیبایی که این سنگ‌ها به ساختمان می‌دهد رغبت مردم برای استفاده از آن‌ها بسیار بالا بوده است. همانطور که در بخش‌های قبلی نیز اشاره کردیم ، سنگ‌های مورد استفاده برای نمای ساختمان از تنوع بالایی برخوردار می‌باشند که برای نمونه می‌توان به سنگ‌های تراورتن اشاره کرد. یکی از رنگ‌های پر طرفدار آن نیز زمینه رنگ کرم ، کرم بژ و شکلاتی است. شما می‌توانید جهت دریافت قیمت تراورتن شکلاتی با ما در تماس باشید.
سنگ‌های نمای ساختمان متراکم بوده  و سنگ‌های آذرین به عنوان سنگ نمای ساختمان به کار می‌روند و به خاطر ماندگاری بالای آن‌ها و همین طور جذابیت و مقرون به صرفه بودن آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. سنگ‌های استخراج شده از معادن با مشخصات کاربردی در ابعاد متفاوت برش داده شدهو برای نمای ساختمان به کار می‌روند.سنگ‌های نمای گرانیت نیز از مقاوم بودن و محکم بودن آن‌ها همانند آهن بوده و حجم بالای آن‌ها آب کمتری را به خود جذب می‌کند.تنوع رنگی و طرح آن‌ها بسیار زیاد بوده و درتمامی ساختمان‌ها اعم از مسکونی، تجاری و اداری کاربرد دارد.
 

اشتراک گذاری این مطلب:

فرم ارسال نظر

دسته بندی اخبار و مقالات